CTX150-3-R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CTX150-3-R
Part Number : CTX150-3-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : CTX150-3-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CTX150-3-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 4.826 mm
Weight : 453.59237 mg
Shielding : Unshielded
Inductance : 150 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite, Metal
Number of Pins : 4
DC Resistance (DCR) : 859 mΩ
Inductance - Parallel : 149.78 µH
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 1941 In Stock
Applications : Gaming Portable electronics Broadband fixed line access
Width : 13.97 mm
Length : 13.97 mm
Current : 190 mA
Tolerance : 20 %
Resistance : 430 mΩ
Case/Package : Metal
Max DC Current : 380 mA
Number of Coils : 2
Inductance - Series : 599.14 µH
Max Operating Temperature : 85 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 1.718 Ω